Kali-minister, potencialny šéf SMERu, mikimaus na Ficovom kolotoči

Autor: Viktor Lehocky | 19.6.2013 o 21:50 | (upravené 20.6.2013 o 11:25) Karma článku: 13,30 | Prečítané:  403x

SMER je pre mňa dlhodobo odnožou temných režimov aké vládnu v Bielorusku či v Kórei - samozrejme s tým rozdielom, že (na jeho smolu) je limitovaný demokratickým geopriestorom EU, ktorého sme chvalabohu súčasťou. Dôvody, prečo ho tak vnímam rozvádzať nebudem, no jedna vec ma nedávno celkom prekvapila - Kaliňákov dialóg v SRo, myslím v sobotu.

Kaliňák v ňom, v rozhovore s R. Procházkom povedal, že ústavný súd nemôže prikázať Ivanovi, aby p. Čentéša vymenoval za GP, môže jedine povedať, že dôvody, ktoré uviedol sú nedostatočné, nech ich doplní. Práve som vtedy obedoval, všetka moja sústredenosť patrila výbornej hráškovej polievke, no po vypočutí si Kaliho myšlienky som sa zasekol, porozmýšľal, niečo  mi nesedelo, no Kaliho spolubesedník príliš neprotestoval.

1. Ak ústavný súd vysloví, že dôvody sú nedostatočné, ako môže žiadať dodatočné, keď už raz povedal, že dôvody musia mať isté parametre a, že prezident nemôže konať svojvoľne. Ak teda dôvody nemali náležite parametre, prezident musel konať protiústavne.

2. Povedzme, že ústavný súd povie to čo si Kali želá, čo spraví Ivan? Sadne si s Trubačom a po zistení, že RSS denník sa v PNSke kúpiť nedá, začnú vymýšľať nové dovôdy? Prečo by vôbec nejaké dôvody (v zálohe) mali existovať? Ak existovali, museli byť predsa v prvom Ivanovom liste (odôvodnení nevymenovania...). Čo nové vie Ivan na Čentéša teraz, čo nevedel vtedy?

Je to absurdné a nechutné, ako celý SMER (ťažko sa mi čo i len píše toto slovo). Asi agresívne slová, ale keby mi dal niekto povedzme 1/4 roka na to aby som pozliepal najnechutnejších ľudí do Slovenského riadiaceho aparátu (Gašparovič, Macejková, Trnka, Gašpar s jeho gorilou...SMER do poslednej nohy), nedokázal by som to tak ako Fico. Fico je proste kolotočár s gombíkom, ktorým spúšťa a vypína všetky figúrky (ja si z detstva pamätám mikimausa, strýka držgroša a labuť...) točiace sa nemo a poslušne dookola, ktoré nemajú ani odtieň osobnosti. Škoda.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza. Veríme, že ju vyrieši so cťou.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?